O czym warto pamiętać?

Opublikowano: 3 lata 7 miesięcy temu Autor: admin

Katalogowanie to działanie które ma na celu zwiększenie popularności naszej strony poprzez podniesienie jej pozycji w wyszukiwarkach. SEO Katalogowanie ma na celu zwiększenia oglądalności na dodawanej stronie www. Naturalnie, aby działanie takie było skuteczne należy wiedzieć jak się do tego zabrać, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, żeby nie zrobić więcej złego niż dobrego. Krótkie zalecenia, jak dodawać swoje wpisy do naszych katalogów znajdują się poniżej, zachęcamy do lektury.


  1. Odpowiedni tytuł wpisu - warto w tym miejscu podać nazwę firmy lub adres strony z dopisaną nazwą usługi, np. "https://linki-seo24.net .pl – katalogowanie stron". W tytule znajdują się słowa i frazy na które pozycjonowana jest strona, tak też może być. Tytuł w katalogu powinien zawierać kilka słów (w tym także te kluczowe), ale należy pamiętać, aby był sensowny. Tytuł powinien opisywać to co znajduje się na stronie, zawierać słowa kluczowe (ale z umiarem) i zachęcać do odwiedzenia witryny. Zalecamy, aby nie dodawać tego samego tytułu – należy używać ich kilka a nawet kilkanaście . Im większa różnorodność tym lepiej.

  2. Unikalny opis - dodając swoją stronę do katalogu należy zastosować unikalny opis, unikniemy wtedy zjawiska “duplicate content“. Opisy zalecamy przygotować ręcznie (bez używania mieszarek tekstów). Będą bardziej unikalne – a tylko takie mają sens i dają odpowiednią „moc”. Co zatem powinno znaleźć się w opisie strony? Opisz swoją stronę w którym w streścisz co użytkownik może na niej znaleźć, lub wskaż informacje o produktach lub artykułach znajdujących się na danym serwisie bądź sklepie internetowym. Pamiętaj – przygotuj dwadzieścia porządnych, sensownych i unikalnych opisów niż wiele słabych, które nie zaindeksują się w wyszukiwarce i będą do siebie podobne.

  3. Słowa kluczowe - ważna kwestia, należy wskazać słowa kluczowe (mogą być z meta tagów). Wystarczy kilka, zalecamy od 4 do 8). Oczywiście słowa związane z tematyką naszej strony. Słowa kluczowe oddzielamy od siebie przecinkami.

  4. Kategorie - przygotowaliśmy bogaty zestaw do wyboru w zależności od wybranej opcji wpisu – wybieramy te najbardziej pasujące do naszej strony/sklepu. Jeśli nie ma odpowiedniej kategorii w katalogu to możemy dodać do najczęściej wybieranych np. „Usługi”. U Nas kategorie są tożsame we wszystkich katalogach, więc warto poświęcić kilka minut na jak najlepsze dopasowanie kategorii/podkategorii.

Podobne posty

Komentarze